Panorama Českého středohoří
ceskestredohori.cz
turistický
informační portál
Úvodní strana
Turistika
Encyklopedie
Ubytování a rekreace
Přehled akcí
Obchod / e-shop
Služby
Odkazy
O stránkách

Starček úzkolistý

Fotogalerie: Starček úzkolistý - Senecio inaequidens DC.
Fotogalerie


Vědecký název: Senecio inaequidens DC.

Čeleď: Hvězdnicovité AsteraceaeStarček úzkolistý - Senecio inaequidens DC. Rozšíření: Pochází z jižni Afriky, v 19. století byl náhodně zavlečen do západní Evropy a postupně se rozšířil i do jižní, střední a severní Evropy. U nás byl poprvě zaznamenán r.1997 na labském překladišti v Děčíně, postupně se začal invazivně rozšiřovat a místy se stal hojným. V Českém středohoří byl zaznamenán např. na železničním přejezdu ve Velkých Žernosekách a určitě nejde o výskyt ojedinělý.


Ekologie a biologie: Polokeř 20-80 cm vysoký, bohatě větvený, listy přisedlé, čárkovité, celokrajné nebo oddáleně zubaté, na vrcholu s tuhou pichlavou špičkou. Květenství chocholičnaté se žlutými, dlouze stopkatými úbory. Zákrovní listeny 6-8 mm dlouhé s bílým, suchomázdřitým, třásnitým okrajem. Roste podél cest, silnic a železničních tratí, na nádražích, skládkách, rumištích, na polích a pasekách apod. Kvete od června do října až listopadu.Zdroj:
Klíč ke květeně ČR
cs.wikipedia.org


Zobrazené fotografie:
Velké Žernoseky, září 2017

Články a příspěvky: Máte-li zájem přispět odborným článkem, věcným komentářem či zajímavým názorem k tomuto tématu, napište nám.


Autor: Zdena Vojtíšková, listopad 2017


Starček úzkolistý - Senecio inaequidens DC.Encyklopedie > Květena Českého středohoří > Starček úzkolistý

Úvod
Napište nám 
Copyright