ceskestredohori.cz
turistický
informační portál

Úvodní strana
Turistika
Encyklopedie
Ubytování a rekreace
Přehled akcí
Obchod / e-shop
Služby
Odkazy
O stránkách

PŘEHLED AKCÍ

23. září 2017 Bílka pod Milešovkou Slavnost
Svatováclavská slavnost

Dovolujeme si vás informovat, že 23.09.2017 se uskuteční Svatováclavská slavnost v Bílce pod Milešovkou na návsi od 14.hod.Bližší informace naleznete v pozvánce.

Kontakt: ivan@ivannosek.com
Najít na mapě - najít spojení.
1. října 2017 Litoměřice Kulinářská soutěž
STŘEDOHOŘSKÉ JAMOVÁNÍ

Milí přátelé Českého středohoří,

rádi bychom Vám dali na vědomí, že se letos po jednoleté odmlce uskuteční další ročník kulinářské soutěže Středohořské jamování aneb Souboj marmelád v rytmu jazzu. Nachystejte si své tradiční i experimentální výtvory a přijďte v neděli 1. října odpoledne na dvorek Čajovny Hóra v LITOMĚŘICÍCH (Osvobození 19). Soutěžit budeme v následujících kategoriích:
1. POVIDLOVÁ (hrušková nebo švestková - bez přídavku cukru)
2. VŠEOVOCOVÁ (všechny ostatní druhy ovoce)
3. NATURAL (bez použití chemických konzervantů, barviv a dalších přísad)
Bližší informace k soutěži získáte buď na našich webových stránkách (www.stredohorisobe.wz.cz) nebo ve facebookové události (https://www.facebook.com/events/1447715401933873), případně na e-mailu jankvapil@post.cz a tel. 732 921 250. Soutěž pořádáme ve spolupráci s Knihovnou Karla Hynka Máchy v Litoměřicích a tamní Semínkovnou. Těšíme se na setkání!

Najít na mapě - najít spojení.14. - 15. 10. 2017 Zubrnice Tradice
PODZIM NA VESNICI

Možnost vyzkoušet si vybrané zemědělské práce – výmlat obilí cepem, zpracování lnu, sušení ovoce v historické sušárně, zemědělská technika - traktory a stabilní motory.

Další informace: skanzen.zubrnice.cz
Najít na mapě - najít spojení.


18. – 19. 10. 2017 Ústí nad Labem Konference
Zaniklá krajina severozápadních Čech

Vážené dámy, vážení pánové,
dovolte, abychom Vás tímto pozvali na odbornou konferenci Zaniklá krajina severozápadních Čech, která se bude konat ve dnech 18. – 19. října 2017 v prostorách kampusu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Konference je primárně věnována zániku kulturní krajiny v důsledku povrchové těžby uhlí a má tak připomenout nevratný zánik mnoha hodnot, které zmizely díky této činnosti. Konference je zároveň organizována u příležitosti druhého výročí částečného prolomení těžebních limitů v oblasti Mostecké pánve. Konference je koncipována jako dvoudenní, první den bude věnován odborným příspěvkům, náplní druhého dne bude exkurze na místa, která byla v minulosti zasažena samotnou těžbou. Součástí konference bude také filmová projekce věnovaná zaniklé krajině a jejímu přírodnímu a kulturnímu dědictví.

V případě, že Vás tato nabídka oslovila a chcete se zúčastnit této konference, přihlaste se pomocí elektronické přihlášky. Program konference, další pokyny a podrobnější informace naleznete v pozvánce nebo na stránkách konffer.ff.ujep.cz.

Za organizátory Doc. PhDr. Michaela Hrubá, děkanka FF UJEP v Ústí nad Labem a Ph.D. PhDr. Petr Hrubý, dředitel NPÚ ÚOP Ústí nad Labem

Kontakt: www.npu.cz
Najít na mapě - najít spojení.28. října 2017 Úštěk Tradice
 Den českých řemesel

Najít na mapě - najít spojení.


9. - 10. 12. 2017 Zubrnice Tradice
VÁNOCE VE SKANZENU

Vánoční zvyky, výzdoba a vůně vánoček, folklórní soubor, divadlo, výroba vánočních ozdob a dalších výrobků z tradičních materiálů, prodej dárkových předmětů.

Další informace: skanzen.zubrnice.cz
Najít na mapě - najít spojení.


16. prosince 2017 Úštěk Tradice
Úštěcký advent

Další informace: ustek@iol.cz , tel. 416 795 609, www.mesto-ustek.cz
Najít na mapě - najít spojení.


VLOŽIT NOVOU AKCI         HLEDAT

Úvod
Napište nám
Copyright